Jaunumi
15.oktobrī plkst. 12.00 Koka arhitektūras centrā
Āgenskalns    2016-10-14

Interaktīva darbnīca - spēle "Dzīvais koks" kopā ar Maiju Grandāni

Sestdien, 15.oktobrī plkst. 12.00 Koka arhitektūras centrā "Kalnciema kvartāls" norisināsies interaktīva darbnīca -spēle "Dzīvais koks", kurā bērni varēs uzzināt daudz jauna par kokiem, kā cilvēks un daba sadzīvo, kā arī uzspēlēt interaktīvu un izglītojošu spēli ar dabas elementu izvietošanu uz spēles maketa. 

Jau no filmām un pasakām zinām, ka koks nekad nav viens - tas ir mājvieta arī neskaitāmiem citiem iemītniekiem. Nodarbības laikā kopā ar bioloģi, sugu un biotopu eksperti un arboristi Maiju Grandāni mazie un arī lielie varēs izpētīt lielo organismu daudzveidību, kas mitinās uz viena koka, sākot ar koku draudzenēm baravikām un beidzot ar ozolu zefīriem, kas mīt pašā koka galotnē. Katrs no šiem iemītniekiem mums stāsta interesantu, aizraujošu stāstu par to, kā augi un dzīvnieki iemācījušies dabā sadzīvot. Šajā nodarbībā uzzināsim, vai miris koks patiešām ir "beigts un pagalam", vai tomēr - joprojām dzīvs? Lai iepazītu koka iemītniekus, kopā ar nodarības vadītāju spēlēsim interaktīvu spēli - grupiņās vai individuāli, pēc apstākļiem. Viena spēles cikla ilgums: 10-20 minūtes, atkarīgs no spēlētāju zinātkāres līmeņa un jautājumiem. 

Darbnīcas veidotāji - biedrība „Anna koku skola” (www.kokuskola.lv) sevī apvieno dažādu nozaru speciālistus, galvenokārt tos, kas saistīti par un ap kokiem. Tiek vienoti dabas eksperti, mežsaimniecības speciālisti, dārznieki, ainavu arhitekti un koku kopēji – arboristi. Tā kā pilsēta bez kokiem nav iedomājama un koks ir pilsētas ārtelpas viens no svarīgākajiem elementiem, ir nepieciešama sadarbība starp dažādu nozaru speciālistiem, lai tiktu panākts pēc iespējas kvalitatīvāks rezultāts. Tādēļ „Annas koku skola” apvieno līdzīgi domājošus cilvēkus, kurus vieno interese par kokiem pilsētvidē un ārpus tās, sekmē mūža izglītību, veicina starpnozaru sadarbību, kā arī vides kvalitātes paaugstināšanu. 

Norises vieta: Koka arhitektūras centrs "Kalnciema kvartāls", Melnsila ielā 10B, Rīgā. Auditorija: 6 - 12 gadi, bet arī lielajiem būs interesanti.
Ieeja bez maksas. 

Ciklā paredzētas vēl viena darbnīca:
22. oktobrī, plkst. 12.00 notiks Oskara Krišāna lekcija "Par kokiem. Kā tie aug?". Iespēja iedziļināties tajā, kā un kapēc koki aug. Interesants stāstījums mīsies ar uzdevumiem un iespējām pašiem vērot un izzināt. Koka uzbūve un fizioloģija ikvienam saprotamā valodā! Auditorija: sākot no 6 gadu vecuma. Norises laiks: aptuveni 3h. Ieeja bez maksas. 

Darbnīcas noris ar Rīgas domes atbalstu.

Foto - Edgars Blumbergs