Jaunumi
29. maijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 jau 108. reizi Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā tiks gaidīti bērni ar saviem vecākiem, lai svinētu tradicionālos Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus.
Vecmīlgrāvis    2016-05-27

Svētdien, 29. maijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 jau 108. reizi Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā tiks gaidīti bērni ar saviem vecākiem, lai svinētu tradicionālos Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus. Šogad to moto būs “Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa”.

Svētku dalībniekus sagaidīs un par ikviena labo noskaņojumu gādās pasaku rūķis Imis, kura lomā iejutīsies Valmieras drāmas teātra aktieris Imants Strads. “Ik gadu, plānojot svētkus, ņemam vērā iepriekšējās veiksmes un pieredzi – dalībnieku iecienītajām un iemīlētajām darbībām pievienojam ko nebijušu un aizraujošu,” stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa. Šī gada pasākuma odziņa noteikti būs Valmieras kinostudijas izrāde bērniem “Pasaka par kādu māju”, kuru stāstīs un rādīs dažādu Latvijas teātru aktieri. Savukārt Rīgas kultūras centru kolektīvu, A. Dombrovska mūzikas skolas jauno talantu un kultūras pils „Ziemeļblāzma” mākslinieku sniegumu uz lielās skatuves paspilgtinās viesi no Lielvārdes (“Mikauši”) un Ķeguma (“Sienāži”).

Tāpat kā iepriekšējos svētkos, ikvienam, kurš alkst uzzināt ko jaunu par šo svētku iedibinātāju Augustu Dombrovski un viņa līdzgaitnieci Martu Rinku, kā arī interesē vēsturiskais mantojums, varēs doties ekskursijā pa Ziemeļblāzmas pili. Savukārt pagājušo Bērnu svētku dalībniekiem Ziemeļblāzmas pils kamerzālē būs iespēja ieraudzīt sevi jaunajā dokumentālajā spēlfilmā “Mīlestības dārzs”. Līdzās reportāžām no pēdējo gadu Bērnu svētkiem filma stāsta arī par šo svētku radītāju, izcilā novadnieka Augusta Dombrovska un Martas Rinkas neparasto un romantisko draudzību.

Nu, protams, ka būs arī darbnīcas, kuras pēdējo gadu laikā guvušas milzīgu dalībnieku atsaucību – kā, piemēram, loku šaušana, zīmēšana, makšķerēšana, vijoļu darbnīca, veiklības spēles un daudzas citas – kopā vairāk nekā divdesmit. Tāpat kā pirms simts gadiem svētku dalībniekiem būs iespēja vizināties ar zirgu pajūgiem, kurus ļoti iecienījuši tieši paši mazākie svētku apmeklētāji. Savukārt pirmo reizi šo svētku vēsturē mazajām dāmām būs iespēja pārliecināties par savu pirkstiņu veiklību, šujot pogas, bet puiši varēs demonstrēt naglošanas iemaņas. Ja vēlēsieties dzirdēt aizraujošus stāstus par Latvijas putniem un viņu dzīvi, būs jādodas uz ornitologa Dmitrija Boiko darbnīcu, savukārt sportiskie un atlētiskie pludmales glābēji ikvienam interesentam demonstrēs savu ekipējumu un stāstīs par sava darba specifiku.

Kopjot un lolojot Augusta Dombrovska un Martas Rinkas iedibināto tradīciju par bērnu svētkiem, kuros tiek godāti un stiprināti ģimenes pamati, šogad noslēguma koncertā uzstāsies un visus dalībniekus ar savām ritmiskajām dziesmām un skanīgajām balsīm priecēs Dukuru ģimene – Miks, Paula un tētis Edijs.

Ziemeļblāzmas bērnu svētkus organizē Bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja attīstības biedrība (VAB). Pateicoties Rīgas domes un Rīgas brīvostas atbalstam, ikvienam svētku dalībniekam ieeja pasākumā bez maksas!