Jaunumi
Noslēgusies Vecmīlgrāvja akcija "Mūsu ostas sēta"
Vecmīlgrāvis    2016-05-19

Svētdien, 15. maijā 150 jaunie mākslinieki un viņu pedagogi piedalījās sešus gadus ilgušās akcijas “Mūsu ostas sēta” noslēguma posmā - tikai apgleznota pēdējā 120 metru garās Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas daļa.

Šo gadu laiku uz sētas ir uzburti dažnedažādi pasaku tēli, lielāki un mazāki kuģi un laivas, zemūdens pasaule, krāšņas mozaīkas, saziedējuši aizsargājamie augi – kopumā vairāk nekā 300 gleznu. Tās visas radījuši skolēni no Rīgas 31. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Rīgas 46. vidusskolas un Bērnu un jauniešu centra „Mīlgrāvis”. Viņiem kopā ar saviem pedagogiem ir izdevies radīt lielformāta izstādi, kura pretendē uz garākās apgleznotās sētas titulu Latvijā. Izstādi, kuru ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis var apskatīt 365 dienas gadā un 24 stundas diennaktī.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks atsūtītajā vēstījumā pateicās visiem akcijas dalībniekiem. “Vēlos pateikties jums par vēl vienu sakoptu objektu Vecmīlgrāvī, par vietu, kur vecmīlgrāvieši var baudīt jauno mākslinieku darbus gandrīz kilometra garumā. Man ir prieks un lepnums par to, ka mums apkārt ir tik daudz talantīgu jaunu cilvēku.”

Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šogad laika apstākļi nebija jauno mākslinieku sabiedrotie, bet tie nespēja ietekmēt ne viņu labo noskaņojumu, ne māksliniecisko kvalitāti. Kate, kura šajā projektā piedalās otro gadu, atzina, ka vislielāko gandarījumu sagādā doma, ka viņas glezna iepriecinās citus cilvēkus un tieši šī iemesla dēļ viņas darbā dominē spilgtie un dzīvespriecīgie toņi.

“Ir patiess prieks un gandarījums, ka sadarbojoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai (VAB) un Rīgas brīvostai, tika īstenota vecmīlgrāvieša, režisora, scenārista Anša Bērziņa ideja, kurā sešu gadu garumā tikai iesaistīti vairāk nekā 1000 skolēnu un viņu skolotāju. Īpašu paldies gribu teikt vizuālās mākslas skolotājiem un klašu audzinātājiem, kuri šo gadu laikā veltīja savu brīvo laiku un enerģiju, lai veicinātu un attīstītu skolēnu mākslinieciskās izpausmes, vienlaikus uzlabojot vidi Vecmīlgrāvī. Šī projekta visuzticamākie skolotāji, kuru to atbalstīja sešu gadu garumā ir - Anda Krūmiņa (Rīgas 31. vidusskola), Alla Folka (Bērnu un jauniešu centrs „Mīlgrāvis”), Olga Kovaļeva (Rīgas 46. vidusskola), Svetlana Jačmeņova (Rīgas Rīnūžu vidusskola). Bez Jums mēs to nebūtu paveikuši,” atzīst projekta organizatore Zane Auškāpa. Vienlaikus viņa pauda cerību, ka Rīgas brīvosta atbalstīs arī nākamos Vecmīlgrāvja vides sakopšanas un labiekārtošanas projektus, jo tikai sadarbojoties iespējams radīt vidi, kurā prieks dzīvot un atpūsties.