Jaunumi
21. maijā muzikāla leģenda par Daugavas kreiso krastu "Pārdaugavas logos"
Rīga    2016-05-17

21. maijā plkst. 18.00 Arkādijas parkā Pārdaugavas svētku ietvaros skanēs muzikāla leģenda par Daugavas kreiso krastu "Pārdaugavas logos" - Pārdaugavas topošie un profesionālie mūziķi un dejotāji īpašā uzvedumā stāstīs par Pārdaugavas vietām un radošām personībām dažādos laikmetos.

Uzvedums tapis kā iniciatīva stāstīt par īpašo Pārdaugavā un dot iespēju stāstīt tiem, kas Rīgas kreisajā krastā dzīvo, strādā vai dzīvojuši kādreiz, tas ir - tiem, kam Pārdaugava ir pazīstama un tuva. Tāpēc šogad pirmoreiz Pārdaugavas svētkos tiek veidots vienots iestudējums, radot iespēju savienot kopā dažādus mūziķus un citas radošas personības. Uzvedums ir pirmais solis ceļā uz Pārdaugavas grupas radīšanu - projektu, kas iecerēts par godu Latvijas simtgadei un Pārdaugavas kultūrvēsturei un videi, radot sadarbības platformu radošiem pārdaugaviešiem.

Uzvedumā piedalās Pārdaugavieši - komponists Jēkabs Nīmanis un viņa festivālu orķestris, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Bolderājas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO, solisti Katrīna Kivleniece (saksofons), Samanta Čipinska (akordeons ) un mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis. Leģendu par Pārdaugavas logiem dzirdēsim vijolnieku, akordeonistu, čellu un citu instrumentālo ansambļu, kora un orķestra izpildījumā. Pārdaugavas leģendas un stāstus iestudējuma klausītājiem stāstīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Varis Piņķis, kurš pats arī ir pārdaugavietis. Režiju veidojusi Ieva Niedre, mākslinieciskais konsultants - Mārtiņš Klišāns.

“Pārdaugavas logos” kopā savijas Pārdaugavas vietas, dažādu laikmetu Pārdaugaviešu mūzikas un dzejas darbi. Programma veidota no skaņdarbiem, kas noskaņās saistās ar Pārdaugavas vietām konkrētos laikos - no 18. g.s. sākuma līdz mūsdienām. Atsevišķus skaņdarbus īpaši komponējis Jēkabs Nīmanis, un mūzika cieši saistīta ar Pārdaugavas dzejnieku - Ojāra Vācieša, Jāņa Akuratera, Aleksandra Čaka - daiļradi. Dzirdēsim arī mūsdienu ar Pārdaugavu saistīto komponistu darbus - Pēteri Vasku, Valdi Zilveri u.c. Uzvedumu “Pārdaugavas logos” kā topošās radošās teritorijas “Pārdaugavas radošais centrs” iniciatīvu producē fonds INITIUM.

Muzikālā leģenda ir īpašs notikums Pārdaugavas svētku ietvaros - 21. maijā Arkādijas parkā, Uzvaras parkā, O. Vācieša un J. Akuratera muzejā, kā arī pie Māras dīķa tie tiks svinēti jau septīto reizi. Šogad svētku tēma ir “Pārdaugavas logi”, kas ir aicinājums Pārdaugaviešiem un apkaimes viesiem ieskatīties iekšā, palūkoties ārā, ielaist svaigu gaisu un caur loga rāmi ļaut sev ieraudzīt neparastu ainavas rakursu. No 12.00 līdz 23.00 notiks dažādas aktivitātes - darbnīcas, koncerti, izstādes, sporta sacensības u.c., kuras noslēgs balle ar Normundu Jakušonku un draugiem un grupu “Opus Pro”. Visa svētku programma lasāma www.pardaugavassvetki.lv.

Svētki notiek, pateicoties Rīgas domes atbalstam un Pārdaugavas uzņēmējiem - Latvijas Finieris, Gemoss, Voldemārs, Hanzas maiznīca, Arkolat, Labo Logu Aģentūra, Lenta, MFD Veselības centrs u.c.

Foto: Dzintars Tilaks