Jaunumi
Svētdien, 15. maijā no plkst.10.00 līdz 15.00 notiks tradicionālā akcija
Vecmīlgrāvis    2016-05-13

Akcijas „Mūsu ostas sēta”, kuras laikā vietējo skolu jaunieši apgleznos pēdējo Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas daļu.

Projekts „Mūsu ostas sēta” tika aizsākts pirms sešiem gadiem, sadarbojoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai (VAB) un Rīgas brīvostai. Projekta mērķis bija radīt sakoptāku vidi Vecmīlgrāvī un, piesaistot Vecmīlgrāvja jauniešus, izveidot lielformāta gleznu izstādi, kas skatāma visu gadu. Katru gadu maijā tika izsludināts skiču konkurss, kurā piedalījās skolēni gan no Rīgas 31. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Rīgas 46. vidusskolas, gan Bērnu un jauniešu centra „Mīlgrāvis”. Ik gadu tika izvēlēta tēma un apgleznots sētas posms apmēram 120 metru garumā. Sešu gadu laikā uz ne visai piemīlīgās dzelzsbetona sētas ir uzziedējušas skaistas puķes, ir parādījušies ostas skati, dažādi pasaku tēli un daudz kas cits.

Projektā sešu gadu laikā ir piedalījušies gandrīz 1000 bērnu un viņu skolotāju, ir iztērēti vairāk nekā 900 litru krāsas un apgleznots gandrīz kilometrs ostas sētas. Ostas sētas izdaiļošanā šo gadu laikā savu roku ir pielikuši arī Rīgas brīvostas pārstāvji Andris Ameriks, Anita un Kārlis Leiškalni un Viesturs Silenieks.

Pasaku tēliem, lielākiem un mazākiem kuģiem, krāšņām mozaīkām, zemūdens pasaules ainiņām un dažnedažādiem augiem un ziediem, kas iepriekšējo gadu laikā uzgleznoti uz ostas sētas, šosvētdien pievienosies jauno mākslinieku redzējums par ostu, Daugavu un kuģošanu. „Šogad nolēmām atgriezties pie projekta pirmsākumiem un par pasākuma tēmu izvēlējāmies kuģus, ostu un Daugavu, jo arī projekta pirmajā gadā uz sētas pie Kapteiņu dienesta tapa bērnu redzējums par to, kas notiek ostā. Svētdien tiks apgleznots pēdējais posms nedaudz vairāk kā 100 metru garumā un mūsu milzu glezna tiks pabeigta,” stāsta pasākumu organizatore Zane Auškāpa.

Ikviens interesents tiek aicināts piedalīties šī unikālā projekta noslēgumā un pielikt savu roku garākās apgleznotās sētas Latvijā tapšanā. „Mūsu ostas sēta” ir viens no pasākumu klāsta, kurus VAB organizē sadarbībā ar Rīgas brīvostu.

Informāciju sagatavoja Vecmīlgrāvja attīstības biedrība