Jaunumi
Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Dzejas lasītava
Centrs    2016-04-01

2016.gada 5.aprīlī plkst.16.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā) lasītājiem durvis vērs jaunā Dzejas lasītava. Atklāšanas pasākumā "Dzejai šodien liela diena" savu dzeju lasīs īpašie viesi – dzejnieki Edvīns Raups un Dainis Deigelis. Dzeja skanēs arī RCB bibliotekāru lasījumā.

RCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Gunta Ozola stāsta: „Dzejas lasītavas atklāšanu var uzskatīt par Rīgas Centrālās bibliotēkas dāvanu saviem lasītājiem RCB 110 gadu jubilejas gadā. Dzejas lasītavā tiks izkārtots latviešu un ārzemju dzejas krājums, kas ļaus nedaudz atslogot un ērtāk izvietot grāmatas Daiļliteratūras krājuma zālē.

Lasītavā netraucēti varēs ne vien lasīt dzejas izdevumus, bet arī atrast ērtu vietu darbam ar portatīvo datoru. Dzejas lasītavā tiks piedāvāta iespēja rīkot maza formāta radošus, literārus pasākumus, kā arī tikšanās līdz 20 cilvēku lielai auditorijai. Lasītavā varēs iepazīties ar jaunākajiem dzejas izdevumiem, skatīt nelielas izstādes par dzejas tematiku, dzeju un dzejniekiem”.