Jaunumi
30. janvāra līdz 13. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma neformālās apvienības "Kvadrāts" fotoizstāde "Gateris. Pirkstu nav"
Āgenskalns    2016-02-02

No 30. janvāra līdz 13. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma neformālās apvienības "Kvadrāts" fotoizstāde "Gateris. Pirkstu nav".
Par izstādes saturu autori saka: "Cilvēka domu un pārspriedumu biežņa ir kā neapstaigāts mežs, kurā var viegli nomaldīties ikviens ienācējs no malas. Mēs izstādes telpu konstruēsim kā savu pārspriedumu rekonstrukciju, apmeklētājiem piedāvājot vizualizētu noteiktas tēmas saturu. Tas ir sava veida vizuāls diskurss filozofiskos un estētikas tekstos, kuri mūs rosināja pārdomāt tēmu, kuras saturs atrodas ikviena indivīda "neapstaigātajā" domu biežņā."

Autoru kolektīvs uzskata, ka piedāvās apskatei fotogrāfiska rakstura izstādi, kas pasniegšanas pilnības nolūkos ir papildināta ar vairākiem nozīmīgiem elementiem. To loma būs metafiziska un stimulēs pamattēmas atklāšanos "rimtuma" sasniegšanas brīdī. Izstādes vēstījums atradīsies kaut kur virspusē, tikai maskējies aiz daudziem telpā esošajiem "simulakriem". Tieši tie veidos domāšanas šķēršļu joslu, kuru pārvarēt arī aicina autori. Tas būs ceļojuma maršruts, sekojot viņu izietajiem "malkas ceļiem", kas tiks piedāvāti izstādes veidā arī tās apmeklētājiem.

Apvienība "Kvadrāts" ir izveidojusies 2014. gada sākumā, tajā apvienojušies četri fotogrāfi – Žanis Bezmers, Arno Marnics, Eriks Piternieks un Juris Puntaks –, kas kopīgi realizē laikmetīgas izteiksmes formas ar fotogrāfiska medija palīdzību.

Savukārt izstādes atklāšana notiks sestdien, 30. janvārī, plkst. 18:00. Galerijas darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst. 10:00–22:00; svētdienās – slēgts. Ieeja bez maksas.