Jaunumi
5. oktobrī Ziemeļblāzmas pilī notiks dokumentālas spēlfilmas "Mīlestības dārzs" pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem
Vecmīlgrāvis    2015-10-02

Vairāk nekā gadu filmēšanas grupa pazīstamā latviešu režisora Anša Bērziņa virsvadībā strādāja pie unikālas filmas tapšanas. Dokumentālā spēlfilma „Mīlestības dārzs” stāsta par divu unikālu cilvēku dzīvi un attiecībām. Šīs filmas centrā ir divas lielas personības - pirmais latviešu mecenāts, Vecmīlgrāvja izveidotājs, kokrūpnieks, vijoļmeistars Augusts Dombrovskis un viņa palīdze, bezalkohola biedrības „Ziemeļblāzma” ilggadīga vadītāja, Vecmīlgrāvja kultūras dzīves organizētāja, pirmā bērnudārza Latvijā vadītāja Marta Rinka. Filma ir arī par unikālu parādību Latvijas kultūrā – Ziemeļblāzmas Bērnu svētkiem, kuri pils parkā notiek jau vairāk nekā simts gadus. Šie svētki vairāk nekā gadsimtu pulcē Vecmīlgrāvja ģimenes uz kopā būšanu jūnija pirmajā svētdienā. Augusts Dombrovskis un Marta Rinka bija šo svētku veidotāji un pirmie organizētāji, kuru iedibinātajām tradīcijām pasākuma rīkotāji seko arī šodien. Dokumentālā spēlfilma „Mīlestības dārzs” stāsta par svētkiem cauri gadsimtiem un, protams, par šo svētku pirmajiem organizētājiem.

Augusta Dombrovska lomā ir iejuties talantīgie latviešu aktieri Vilis Daudziņš un Inga Tropa. Filmā skatītājs varēs uzzināt gan vēstures faktus, gan baudīt romantisku stāstu par divu cilvēku attiecībām.

Dokumentālā spēlfilma „Mīlestības dārzs” ir tapusi, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrības un Rīgas brīvostas ciešai sadarbībai.

Filmas pirmizrāde notiks Ziemeļblāzmas pilī šī gada 5. oktobrī, plkst. 19.00. Pēc filmas būs iespēja tikties ar tās veidotājiem.

Ieeja pasākumā bez maksas.