Jaunumi
Izstāde „Mani tēli” kultūras un atpūtas centrā „Imanta”
Imanta    2015-09-14

Otrdien, 15. septembrī plkst. 17.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” notiks mākslas studijas „Sava istaba” mākslinieka Sergeja Guņina personālizstādes „Mani tēli” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 28. oktobrim.

Izstādes darbos naivi, skarbi, reālistiski un izfantazēti – dažādi tēli, kas noslīpējušies un izkristalizējušies prāta labirintos. Nebūdams profesionālis, Sergejs Guņins rada naivisma stilā ieturētus darbus, kas tiek veidoti ļoti skrupulozi un centīgi. Mākslinieks pats sevi raksturo kā labo un slikto vienlaicīgi, reizē balts un melns. Nelietis, iekšēji agresīvs un ārēji miermīlīgs konformists. Glezno to, ko iztēlojas. Rezultāts vienmēr raisa citas sajūtas nekā fantāzijās izsapņotais. Šo iemeslu dēļ autors par saviem darbiem saka – daļēji noskatīts dzīvē.

Sergejs Guņins gadiem sadzīvo ar garīgu saslimšanu, un mākslu izmanto ļoti mērķtiecīgi kā terapiju savai saslimšanai, vienlaicīgi uzlabojot savu tehniku glezniecībā. Sācis zīmēt ar parasto zīmuli, šobrīd glezno ar krāsām. Sergejs ir piedalījies visās studijas "Sava istaba" organizētajās izstādēs, bijusi arī viena personālizstāde.

Studija „Sava istaba” ir biedrības "Gaismas stars" izveidots integratīvs mākslas projekts, kurā kopā darbojas cilvēki ar un bez psihiskām saslimšanām. Projektu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Rīgas domes Labklājības departaments.