Jaunumi
12. septembrī Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgū norisināsies atvērtās dravas diena jeb MEDUS DIENA
Āgenskalns    2015-09-07

12. septembrī Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgū norisināsies atvērtās dravas diena jeb MEDUS DIENA, kuras laikā būs iespēja iepazīt medus iegūšanas procesu un ielūkoties miniatūrajā ziedputekšņu pasaulē.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla Izstāžu galerijas Torņa telpa pārvērtīsies par medus iegūšanas laboratoriju.
Latvijas Biškopības biedrības izsludinātās "Medus dienas dravā" ietvaros "Baltu Drava" ikvienam tirdziņa apmeklētājam ļaus paraudzīties, kā iegūst medu, dodot iespēju ikvienam interesentam pielikt roku šajā procesā, griežot ar roku darbināmo, caurspīdīgo medus sviedi un vērojot dzintaram līdzīgās, saulainās un saldās vielas tapšanu.

Tāpat visas dienas garumā pie Kalnciema kvartāla skatuves biškopis Sandris Akmanis un "Kalnu medus" stāstīs par ziedputekšņu daudzveidību, to ievākšanu un nozīmi augu apputeksnēšanā.
Būs iespēja apskatīt/izpētīt ziedputekšņu formu un krāsu daudzveidību, iedziļinoties miniatūrajā ziedputekšņu pasaulē ar lupas palīdzību. Būs svaigu un kaltētu ziedputekšņu degustācija.
Neiztiksim arī bez biškopības produktu degustācijas un iespējas dravas saimniekam uzdot jebkuru ar biškopību saistītu jautājumu.

Tikmēr zemnieku un amatnieku tirgū būs pieejami arī citi medus un ar medu saistīti produkti.

Plkst. 12.00 mazie kārumnieki aicināti uz izdevniecības "liels un mazs" jaunākās grāmatas atvēršanas svētkiem - šoreiz izdevniecība iepazīstinās ar Leona Brieža dzejoļu krājumu “Saputrotā putra”.

Dzejnieks Leons Briedis atkal atgriežas bērnu literatūrā – ar dzejoļu krājumu “Saputrotā putra”, un viņam palīdz ilustratore Anna Vaivare. Grāmatas atvēršanā Kalnciema ielas kvartālā lieliem un maziem savus dzejoļus lasīs autors, putru vārīs izdevniecība “Liels un mazs”, bet darbnīcā “Suņu balle” bērni varēs iet suniskās rotaļās un zīmēt suņu portretus kopā ar Annu Vaivari.

Visos pasākumos dalība bez maksas!

Pasākumu norises vieta - Rīga, Kalnciema iela 35 no 10:00 līdz 16:00